fényvédelem
Úgy gondolod, hogy nem érint a kék fény bőrkárosító hatása? Pedig de!
Biztos hallottál már, sőt tapasztalhattad is az UV sugárzás (UVA, UVB) bőrre gyakorolt káros hatásait. De mi a helyzet a kék fénnyel? A kék fény szép csendben teszi a dolgát, mint egy láthatatlan agresszor… Alábbi cikkünkből kiderül mi is ez, és milyen hatással van arcbőrödre. És miért kellene védekezned ellene.
Tudod, hogy a 15 SPF fényvédő krémed hány óráig hat? Melyik a jobb fényvédő, a fizikai vagy a kémiai? Összeszedtük, mi alapján érdemes fényvédő krémet keresned.
Nyáron nagy divatja van a naptej helyett olajokat használni napozáskor. Ki ne találkozott volna már a bronz olajokkal és a modernkori natúr olajokkal, hiszen tanulmányok százai szólnak arról, hogy bizonyos olajok megvédhetnek a napsugárzástól. A kókusz olajnak kb 8-as az SPF értéke, a shea vajnak is kb 8-as SPF értéke van, és akkor még nem is beszéltünk az oly divatos málnamagról és a társairól, melyeknek még magasabb ez az értéke. A DIY korszakában, a natúrkozmetikumok fénykorában és a reneszánszukat élő bronzosító olajok időszakában miért tartjuk mégis rossz ötletnek csak olajat/vajat fényvédőként használni? Kérlek, olvasd el!
Szeretnéd, ha lenne egy kis színed a szabadság végére, és hiába a sok figyelmeztetés, a brutál magas UV sugárzás ellenére is úgy gondolod, hogy veled nem fordulhat elő, hogy leég a bőröd, de estére még is megérkezik a rákvörös eredmény...
Bár alapvetően az lenne a cél, hogy elkerüld a napégést, de ha a legjobb igyekezeted ellenére is megtörténik a baj, jó ha tudod, mi az ami segít, és mi az, ami csak városi legenda.
Mit kell ilyenkor tenned, hogy minimalizáld a károkat? Erről szól a cikk.
Kismillió féle-fajta naptej közül választhatsz a boltok polcairól. Mit kell tudnia a terméknek, azon kívül, hogy biztosítja a szükséges fényvédelmet? Ezeket az ismereteket gyűjtöttük össze a szakértői cikkünkben.
Tudod, hogy a 15 SPF fényvédő krémed hány óráig hat? Melyik a jobb fényvédő, a fizikai vagy a kémiai? Tudod mi a különbség az UVB és UBA között? Mindent tudsz a fényvédőkről? Ha nem, segítünk! Összeszedtük, mi alapján érdemes fényvédő krémet keresned.
Azt már mindenki tudja, hogy nyáron a fényvédelem nagyon fontos a bőrápolásban, nem csak a városban. De azt is tudod, hogy vannak olyan növényi olajok és hatóanyagok, amit nyáron nappalra szinte tilos az arcodra kenni, ha azt akarod, hogy szép, egészséges legyen a bőröd? Következő írásunkban pontokba szedtük, hogy mire figyelj a nyári bőrápoláskor.
Nagyon sok kérdést kapunk anyukáktól, nagyiktól, hogy hogyan védjék nyáron a kicsik és nagyobbak bőrét. Milyen naptejet lehet és mit nem, illetve, mikor, és meddig stb.? Így ezt a napozós témát a babák szemszögéből is körbejárjuk, mert rengeteg félinformáció kering a neten, és szeretnénk, ha tisztán látnátok ezt a kérdéskört.
Itt a nyár! Egyre többet süt a nap és már ereje is van. Ilyenkor újra előkerülnek a szakértői cikkek, melyekben arról olvashatunk, hogy mennyire káros napozni. Nem tudom, ki hogy van vele, én kifejezetten a bőrömön érzem, hogy pár napon eltöltött perc után teljesen feltöltődök. Természetesen a mértékletesség nagyon fontos. Csak rajtad múlik, hogy a napsugár barátod lesz, vagy az ellenséged.
Az aktuális szakértői cikkünk most arról szól, hogy hogyan készítsük fel a bőrünket a napfürdőzéshez, hogyan profitálhassunk minél inkább a Nap éltető erejéből.
A fizikai naptejeinkkel kapcsolatosan többen megosztottátok velünk a kérdéseiteket és a félelmeiteket. Milyen gyakran érdemes kenni? Miért nem vízálló? És ugye könnyen el lehet kenni? Összegyűjtöttük számodra a kérdéseket és a válaszokat is.