Téli sportok és a bőrápolás
Kint röpködnek a mínuszok, végre van friss hó, így irány a szabadba. Nincs is annál jobb, mint a friss hóban szánkózni, síelni, nagyokat sétálni, vagy a hütte napozó ágyában relaxálni, és élvezni a napsugarakat. A behavazott erdő, a napsütés és a fehér táj hihetetlen energiákkal tud feltölteni, és még az egész napi sport okozta fáradság sem tudja letörölni a mosolyt az arcomról ..., de gondolom ezzel Te is így vagy, viszont este a tükörbe nézéskor mindez pillanatok alatt szertefoszlik, ha a leégett, vagy a széltől pirospozsgás arcom köszön vissza rám.
Ahhoz, hogy a bőröd és a kicsik bőre is túlélje a mínuszokat megosztom veled mire figyelj a téli bőrápolásnál, és azt is összegyűjtöm, mik azok a kötelező tartozékok, amik egy téli sportos hosszú hétvégén a piperém alapdarabjai.
A problémák okozói: a hideg, a szél, és ne feledkezzünk meg a Napról sem.
A magashegyi kristálytiszta levegőn a Nap sugarai sokkal erősebben érik a bőrünket. Pár perc is elég arra, hogy megjelenjen a bőrpír és megalapozzunk a pigment foltoknak és az idő előtti bőröregedésnek, hiszen a bőröd nem felejt ... Szóval ne feledkezz meg a magas faktorszámú fényvédelemről. (Én még az alapozómat is bevetem. Nem dobom fel a full sminkem, de az alapozóm nagyon jól védi a bőröm a hideg ellen :)
A krémezést az indulás előtt min 15-20 perrcel végzem, hogy ténylegesen szívódhasson a bőrbe és ne maradjon a bőr felszínén vízcsepp. A bőrfelszinén megfagyott vízcseppek roncsolják a bőröd barrier rétegét.
Napközben a szeles, csípős hideg is okozhat károkat. A széllel szemben nagyon fontos a védelem. Ilyenkor a vizes bázisú arckrém helyett nappalra az arckrémemet feltubózom pici olajjal (a mostani kedvencem a zabolaj) hiszen az olajok természetes védőréteget is képeznek a bőrön. Este viszont a szérumoké és az arcolajé a főszerep, hogy a nedvességet is visszapótoljuk,és hidratátljuk a bőrt. A kedvencem most a Hydro infusion szérumunk, mert tényleg szinte egész napra hidratálja a bőröm, és nem engedi kiszáradni napközben sem
Este ne felejtsd el az alapos arctisztítást, kerüld a szárító lemosókat.
A gyerekek bőrét elsőként érdemes bio shea vajjal bekenni, mert védi a kicsik bőrét a széltől és a kiszáradástól.
Az ajakápolásról se feledkezz meg, hiszen kivételes ápolást igényel, ha azt akarod, hogy pihe puha és szexi maradjon. És a pici gyereknél se feledkezz meg róla!
Az esti hidratálás vagy egy jó szauna után a testápolás az, ami visszapótolja az elveszett nedvessgét, vitaminokat, igazán jól esik a bőrömnek.
Figyelj a kézápolásra is! Én már reggel, a síkesztyű felvétele előtt használom. Nálam a kézkrém a napi rutin részévé vált.
Ne felejts el belülről is hidratálni! Méghozzá tiszta vízzel, mert a forralt bor– bár elvileg szomjat olt -, mivel alkoholos alapú ital, rengeteg vizet von el a sejtjeidből!
Lássuk, mi az, ami nélkül nem indulnék el:
Kisebb gyulladások, bőrpír, és persze égés kezelésére mindenképpen viszek magammal levendula virágvizet. A rozáceára hajlamos bőrömet is nagyon jól nyugtatja. A gyerekek bőrápolásában is bevetheted.
Arctej: Télen is kötelező alapdarab. A szmogos levegő, mely napközben éri a bőrödet és a fényvédő estére nem maradhat a bőrödön.
Tonik: Bárhova is megyek, mindig jön velem. Nem csak tisztítja az arcom, de frissíti is. Az arcolajjal kombinálva még hatásosabb.
Arcolaj: Q10 vitaminnal dúsított arcolaj, mert nem csak kis helyen elfér, de igazi felüdülés a bőrnek.
Shea vaj: a gyerekek arcápolásához, kézápoláshoz, de még testápoláshoz is kiváló, ha nem akarsz sok tégelyt magaddal vinni.
Ajakápoló: A szél és a Nap sem szokta kímélni az ajkaimat. A legújabb kedvencem az illatmenetes, kakaós verzió, melyben nyugtató olajok is vannak, így a széltől kipirosodott és égő érzetet is tudja csökkenteni. A dzsekim zsebében mindig ott lapul az illatmentes verzió. Sőt, kisgyerekek ajkaira is nyugodtan használhatod.
Naptej: Kötelező darab, és ami fontos, csak természetes összetevőkkel védi a bőrt.
blog comments powered by Disqus