Ugye Te nem az önjelölt szépség bloggerektől tanulod a bőrápolást? Biztonságos hámlasztás otthon 1. rész
Rengeteg tévhit, félinformáció kering a világhálón és a közösségi médiában (a zárt "szakértői" csoportokban) a bőrápolásról is, és a hatóanyagokról is, melyeket olvasva nemcsak megdöbbenek, de el is szomorodom. Ezért egy újsorozatot indítunk, megtörtént eseteket feldolgozva, szeretnénk felhívni a figyelmet, arra, hogy a bőröd nem játékszer. Az első rész az extra magas dózisú hámlasztásról szól.
A bőröd a szervezeted elsőszámú védelmi vonala, ezért sem mindegy, hogy hogyan és mivel ápolod. És pont ezért küldetésünk, hogy a COLO közösségéhez tényleg valódi, hiteles infók jussanak el, amivel meg tudjuk könnyíteni a döntésed, ha kozmetikumválasztás előtt állsz, vagy rutint szeretnél összeállítani, vagy ha épp az ismerősöd akarna meggyőzni arról, hogy neki épp mi vált be, legyen valódi válaszod.
És bár sokszor foglalkoztunk már a tévhitekkel, és problémákkal szakértői cikkeinkben, egy veszélyes problémára szeretném felhívni a figyelmet, ami szembejött velem a közösségi médiában. Ami nem más mint az extra magas dózisú hámlasztás otthon.
A bőröd természetesen úton, naponta elhalt hámsejtek millióitól szabadul meg. Ha ez a folyamat valami miatt lelassul (öregedés, napsugarak, rosszul megválasztott kozmetikumok stb) akkor a bőrödön felhalmozódnak, eltömítik a pórusokat, nem engedik lélegezni, ráadásul így a hatóanyagok sem jutnak be a bőröd mélyebb rétegeibe. Ezért kívülről kell a segítségére sietned.
Tehát alapból a hámlasztás jó dolog.
De itt is vannak extrém példák...
A kozmetikus kollégáim egyre több olyan vendéggel találkoznak, vagy olvashatunk a közösségi médiában olyanokról, akik extra magas dózisban tolják a hámlasztást napi szinten otthon.... és amikor elmennek kozmetikushoz, kiderül, hogy
annyira érzékeny a bőrük, hogy mindentől kipirosodik,
nem gyógyulnak a pattanások utáni hegek,
folyamatos gyulladásban van és ödémássá vált a bőrük,
sőt annyira megvastagodott a hámréteg, hogy tapinthatóan keménnyé vált a bőr,
de lehet, hogy extrán hámlik
de az is előfordul, hogy annyira elvékonyodik a hámréteg, hogy szinte már átlátszóvá válik a bőr, és annyira érzékennyé vált, hogy hozzá sem lehet szinte érni.
Mindezt azért, mert napi szinten használja a 8-12%-os AHA-t, mert ezt olvasta az egyik "tudatos" bőrápolók csoportban, vagy a barátnője javasolta. Van olyan is, aki még egy kis BHA-t, meg egy kis retinolt is rétegez utána.....
UGYE TE NEM HASZNÁLSZ ENNYIRE ERŐS SAVAKAT OTTHON?
Ha szeretnél többet megtudni a kémiai hámlasztásról, olvasd el ezeket a cikkeket.
Mire figyelj? Mit célszerű betartani?
- 5% felett csak szakértő kozmetikusi vagy bőrgyógyászi kontroll alatt érdemes használni extra magas dózisú hámlasztókat. Ők tudják, látják, hogy a bőröd mit bír el, és ha gond van, ők tudnak azonnal reagálni rá. Az extra magas dózist csak kúraszerűen, ellenőrzés mellett használj.
- Otthoni használatra, max 4-5% AHA sav a megengedett. Ezt a mennyiséget még biztonságosan és hatékonyan használhatod.
- Hetente egyszer, kétszer érdemes bevetned a hámlasztót, nem többször.
- Ha még nem használtál kémia hámlasztót (AHA, BHA stb), akkor egy pici területen próbáld ki, és ha ég vagy csípi a bőröd azonnal mosd le.
- Ha vörösödésre hajlamos a bőröd, érzékeny kerüld el az AHA savat még alacsony dózisban is. Használj inkább enzimes peelinget, amit az érzékeny bőrűek is használhatnak nyugodtan.
- Utána minden esetben használj ceramidos, vagy nyugtató szérumot, krémet, hogy a bőröd mikrobionját visszaállítsd és a természetes védőréteget megerősítsd.
- Hámlasztás után olyan kozmetikumokat használj, amiben nincs illatanyag és egyéb allergén.
- És retinolt hámlasztás után soha ne használj, max 12 óra elteltével.
Ha biztonságos otthoni hámlasztást megoldást keresel,
ha száraz, kevert a bőröd és nem érzékeny, akkor próbáld ki a 4%-os AHA savashámlaszót
ha érzékeny a bőröd, akkor az enzimes peelineget javasoljuk, de használhatja bármilyen bőrtípus is.
ha zsíros, pattanásos a bőröd akkor a 1%-os BHA tonikunkat vesd be.
blog comments powered by Disqus