SZAKÉRTŐI TANÁCSOK
Üdv, a bőrbarát bőrápolás világában! Kozmetikusként tudom, hogy nagyon nehéz kiszűrni a valós és működő bőrápolási tanácsokat a rengeteg csodaszer, és a sok-sok tartalom közül, melyekkel nap, mint nap találkozhatsz. Épp ezért hoztam létre ezt a szakértői oldalt, ahol minden fontos bőrápolási kérdésre választ kaphatsz. Ha mégsem, keress meg mailben és segítünk.
Kezdjük az alapoknál!
Tudod, milyen a bőrtípusod? Különbséget tudsz tenni bőrtípus és bőrpobléma között? Ha nem, akkor katt ide és mutatok egy praktikát, amivel pontosan meghatározhatod az alapokat.
Az ősz a legideálisabb időszak arra, hogy helyrehozd azokat a károkat, melyeket a nyár, a napozás okozott, és jó alkalom arra is, hogy felkészítsd a bőröd a télre.
Hamarosan itt az extrém hideg, a szél, a szmog, melyek kihívások elé állítják a bőröd. Minden bőr szárazabb lesz télen. És bár a zsíros bőrnek jó hír, hogy az ő esetükben akár normalizálódhat is a bőrük, a fakó, extra száraz, dehidratált bőr, még szárazabbá válik, és szinte pergamen vékony lesz télre. Ráadásul a fűtési szezon még ront is rajta. Ilyenkor a ráncok is erősebben látszanak, sőt az ekcémás, rosaceás bőrproblémák is jobban belobbannak.
Lassan itt az idő, hogy elkezd a pigmentfoljtaid halványítását is, ha vannak:)
Olvasd el ezeket a cikkeinket:
Összeállítottam számodra őszre 9+2 tippet amit érdemes betartanod, hogy a bőröd sugárzóan szép legyen, és visszanyerje azt a rugalmasságot és vitalitást, amivel jó pár évet letagadhatsz.
Ha a rosaceás a bőröd, nem kell, hogy problémát okozzon
Ha már előre rettegsz az ekcémás időszaktól, ez neked szól
Ha pigmentfoltjaidtól szeretnél hatékonyan megszabadulni, ezeket olvas el
Biztonságos hámlasztás otthon, ezt mindenképp olvasd el.
Enzimes vs kémiai hámlasztás? Mikor melyiket?
Legyen gyönyörű a bőröd ősszel is!
Bartha Csilla COLO tulajdonosa és vezető kozmetikusa
Úgy gondolod, hogy nem érint a kék fény bőrkárosító hatása? Pedig de!
Biztos hallottál már, sőt tapasztalhattad is az UV sugárzás (UVA, UVB) bőrre gyakorolt káros hatásait. De mi a helyzet a kék fénnyel? A kék fény szép csendben teszi a dolgát, mint egy láthatatlan agresszor… Alábbi cikkünkből kiderül mi is ez, és milyen hatással van arcbőrödre. És miért kellene védekezned ellene.
Írtunk már arról, miért válaszd inkább a hámlasztást, és miért érdemes elkerülnöd a durva, szemcsés radírt. Most belevettjük magunkat a részletekbe, és segítünk eligazodni a glikolsavak- tejsavak- gyümölcssavak- szalicilsavak és az enzimek szövevényes világában.
Rengeteg tévhit, félinformáció kering a világhálón és a közösségi médiában (a zárt "szakértői" csoportokban) a bőrápolásról is, és a hatóanyagokról is, melyeket olvasva nemcsak megdöbbenek, de el is szomorodom. Ezért egy újsorozatot indítunk, megtörtént eseteket feldolgozva, szeretnénk felhívni a figyelmet, arra, hogy a bőröd nem játékszer. Az első rész az extra magas dózisú hámlasztásról szól.
Hajlamosak vagyunk elhanyagolni az őszi bőrápolás jelentőségét, hiszen ilyenkor nem annyira szélsőséges az időjárás, mint nyáron és télen. Hidd el, az ősz a legideálisabb időszak arra, hogy komolyabban foglalkozz a bőröddel. Ilyenkor helyrehozhatod azokat a károkat, amiket a nyár okozott napégés, bőrpír, száraz foltok stb), és jó alkalom arra, hogy felkészítsd a télre is. Összeállítottuk számodra az őszi bőrápolás 9+3 aranyszabályát, amit érdemes betartani, ha azt akarod, hogy a bőröd sugárzóan szép legyen, és visszanyerje mind azt a rugalmasságot és vitalitást, amivel jó pár évet letagadhatsz
Például a szilikonnal (INCI neve: dimethicone). Nemcsak a színes sütiformák készülnek szilikonból, de egy speciális fajtáját a kozmetikumokban is előszeretettel használják. Az alapozók, sminktermékek, hajformázók alapösszetevője, de az arckrémekben, szérumokban is simán megtalálható. Sőt 100% parabénmentes, vegán terrmékekben is....
Miért nem ok, ha a hatóanyagos krémekeben, szérumokban is szerepel? Olvass tovább
Az utóbbi években egyre több tanulmány látott napvilágot, melyekben a mellrák kialakulásának kockázatát az izzadásgátlókkal hozták összefüggésbe, mi több, az alumínium-sókat és parabéneket, talkumot tartalmazó izzadásgátlókkal. Bár az izzadás természetes és szükséges élettani jelenség, mégsem szeretjük, főleg a foltok és a szagok miatt, és mindent elkövetünk, hogy ezt a stresszfaktort kiiktassuk az életünkből.
A szakértői cikkben körbejárjuk a témát: mit tehetsz, és mi az, amire figyelned kell?
Zsíros, rozáceás, érzékeny bőrűek bőrápolásához egyik igen hasznos hatóanyaggal szeretnélek megismertetni, ami nem más, mint a niacinamide, más néven B3 vitamin. 10 év alatt bekerült a TOP hatóanyagok listájára, a C- vitaminnal és a retinollal együtt, nem érdemtelenül, hiszen igen komoly előnyökkel bír a használata. Olvasd el szakértői cikkünket.